Leczenie alkoholików. Droga do trzeźwości – terapia dla alkoholików. Odwyk alkoholowy Sosnowiec

sie 11, 2018 przez

Leczenie alkoholików. Droga do trzeźwości – terapia dla alkoholików. Odwyk alkoholowy Sosnowiec

Alkoholizm to choroba powodująca zaburzenia funkcjonowania większości naszych narządów. Narażone są mózg, nerwy obwodowe, serce oraz nerki. Osoby borykające się z tym problemem powinny jak najszybciej zacząć się leczyć.

W naszym otoczeniu znajduje się wiele ośrodków zajmujących się leczeniem uzależnień. Terapia dla alkoholików polega na uczestnictwie w spotkaniach z psychologiem – indywidualnie lub grupowo, w zależności od potrzeb chorej osoby. Na szybką i fachową pomoc mogą liczyć chorzy z dużych miast. Odwyk alkoholowy Sosnowiec jest prowadzony przez wyspecjalizowaną grupę psychologów, terapeutów oraz psychiatrów.

 

Leczenie alkoholików w Polsce, w większości placówek jest bezpłatne. Może mieć charakter terapii ambulatoryjnej lub chorzy leczeni są w oddziale zamkniętym. Stosowane jest tu odtruwanie alkoholowe polegające na podawaniu choremu odpowiednich środków farmakologicznych. Należą do nich leki uspakajające oraz przeciwdrgawkowe. Choremu podawany jest też sód i potas. Zwalczanie alkoholizmu jest procesem długotrwałym i wynosi od 12 do 24 miesięcy. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia jest pierwszym krokiem na drodze do trzeźwości i pełni zdrowia.