Jak bardzo potrzebujemy wody w organizmie?

maj 27, 2017 przez

Jak bardzo potrzebujemy wody w organizmie?

Pijemy wodę by żyć. Nie da się funkcjonować bez tego wydawać by się mogło, że prostego napoju. Jakie jest jego zastosowanie dla naszego zdrowia? O tym, jaka jest rola wody w organizmie człowieka opowiemy w poniższym tekście.

Znaczenie wody dla człowieka

Nasz organizm w olbrzymiej większości składa się z wody. U dorosłego człowieka stanowi około 60% objętości ciała. Niestety, nie można jej magazynować w sposób świadomy oraz kontrolować zapasów, dlatego też niezbędne jest codzienne dostarczanie jej.

Powinniśmy wypijać około 2 litrów dziennie. Wlicza się w to oczywiście również całość płynu zawarta w pokarmach stałych. W upalne dni powinniśmy dostarczać jej nieco więcej, gdyż wówczas jej niedobór w organizmie następuje znacznie szybciej.

Woda wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Oczyszcza go z toksyn, uczestniczy w procesach życiowych (np. trawienie, oddychanie, wytwarzanie hormonów), a przede wszystkim odpowiada za utrzymanie właściwej temperatury ciała.

Woda to życie. Pozwala nam zachować zdrowie, piękny wygląd i dobrą kondycję. Dlatego też należy dostarczać ją w odpowiednich ilościach.

 

Podobne

Tagi