Leczenie ortodontyczne. Proste zęby w każdym wieku – aparat ortodontyczny Wrocław

sie 22, 2018 przez

Leczenie ortodontyczne. Proste zęby w każdym wieku – aparat ortodontyczny Wrocław

Proste, równo ustawione zęby są kluczowym elementem pięknego uśmiechu. Zapewniają każdemu z nas komfort oraz większą pewność siebie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce i eliminowaniu chorób przyzębia. Wady zgryzu wpływają niekorzystnie na stan naszych dziąseł. Stłoczenie się zębów powoduje ich ścieranie się, próchnicę, a także przeciążenia w obrębie przyzębia i kości. Jest to często przyczyną choroby przyzębia. Usługi w tym zakresie świadczy ortodoncja Wrocław zajmująca się profesjonalnym leczeniem wad zgryzu, niezależnie od wieku pacjenta.

 

Zakładany tu aparat ortodontyczny ma na celu prawidłowe ustawienie zębów, aby stykały się ze sobą we właściwych miejscach. Jest noszony przez osoby w każdym wieku. Wśród młodzieży największą popularnością cieszą się aparaty zdobione i kolorowe. Mogą być np. srebrne lub przezroczyste – wykonane z kryształu górskiego. Z kolei dla dzieci polecane są ruchome aparaty ortodontyczne.
Warto zadbać o proste i zdrowe zęby. Nierówne uzębienie powinno być leczone już w dzieciństwie, gdyż skutkiem mogą być poważne problemy z przeżuwaniem. W przyszłości można odczuwać silny ból w okolicach szyi oraz skroni. Nieleczona wada zgryzu może stać się przyczyną utraty zębów w średnim wieku.