Moczenie nocne leczenie. Co zrobić, gdy nasz maluch się moczy? Moczenie nocne u chłopców

wrz 3, 2018 przez

Moczenie nocne leczenie. Co zrobić, gdy nasz maluch się moczy? Moczenie nocne u chłopców

Nie czekaj, aż Twoje dziecko wyrośnie z moczenia nocnego. Jak najszybciej poznaj przyczynę i rozpocznij skuteczne leczenie.

Przyczyn tego zjawiska może być wiele. Częściej występuje moczenie nocne u chłopców, niż u dziewczynek. Może być ono spowodowane różnymi chorobami, zaburzeniami hormonalnymi, nadmiernymi emocjami czy atakiem bakterii.
Moczenie nocne u dzieci polega na braku kontroli nad pracą pęcherza moczowego w czasie snu. Często się zdarza, że nasz maluch ma za mały pęcherz w stosunku do wytwarzanego moczu i stąd te dolegliwości.

 

Dzieci mogą też popuszczać mocz na skutek zaburzonej pracy mięśni zwieraczy. Aby postawić trafną diagnozę niezbędne jest wykonanie badania urodynamicznego oraz badań moczu. Wyjaśnią one dlaczego u naszej pociechy występuje moczenie nocne leczenie należy podjąć jak najszybciej. Skoro okaże się, że nasze dziecko ma problem z mięśniami, wtedy jak najszybciej należy zacząć wykonywać z nim ćwiczenia zlecone przez lekarza.
Winą nocnego moczenia często są silne emocje. Dziecko może tak reagować na rozstanie się z rodzicem czy pójściem do żłobka lub przedszkola. Mogą na to wpłynąć też pozytywne przeżycia. Wtedy to musimy zadbać o komfort psychiczny naszej pociechy. Jest to przecież największy skarb, w naszym życiu.